Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?


Cześć! 

Pokażę w skrócie jak wygląda współpraca ze mną przy tworzeniu Twojego wymarzonego wnętrza. Dzięki temu wiesz, co dokładnie będzie Cię czekało w trakcie całego procesu projektowego, który można podzielić na trzy główne etapy:

 • etap 1 – koncepcja
 • etap 2 – wizualizacje
 • etap 3 – projekt wykonawczy

ETAP 1 - KONCEPCJA

1. WYCENA 

Wyceny ustalamy przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych prac. Przesyłam na Twoją skrzynkę mailową oferty z wyceną (jedną lub kilka). 

2. LISTA PYTAŃ

Mailowo leci do Ciebie lista z pytaniami dotyczącymi wnętrza. Po otrzymaniu Twoich odpowiedzi, będę miała bazę do sporządzenia odpowiedniego DLA CIEBIE projektu. 

3. MOODBOARD (TABLICA INSPIRACJI)

Poproszę Cię o przygotowanie parunastu inspiracji z dowolnego źródła (Pinterest, Instagram, sklepy meblowe itp.) oraz przesłanie mi ich w wiadomości mailowej. 

4. INWENTARYZACJA

Jeśli jest to
mieszkanie lub dom w Trójmieście lub okolicach, pomiarem zajmuję się osobiście lub bazuję na dokumentacji udostępnionej przez dewelopera. W przypadku projektu zdalnego pracuję nad przesłanym przez Ciebie rzucie mieszkania. 

5. UKŁAD FUNKCJONALNY

W tym kroku na podstawie inwentaryzacji sporządzam rysunki 2D. Jest to baza do dalszej pracy projektowej.  Mailem przesyłam do wglądu i oceny dwa różne układy funkcjonalne do których możesz wprowadzać swoje zmiany.


Jeśli wybrałeś usługę projektową “układy funkcjonalne” to na tym etapie nasza współpraca się kończy. 

ETAP 2 - WIZUALIZACJE

6. WIZUALIZACJE

Zadecydowanie najprzyjemniejsza część projektowania! Wszystkie poprzednie ustalenia (układ funkcjonalny + styl, kolorystyka) są już pokazane w formie 3D. Dostaniesz ode mnie parę ładnych grafik przedstawiających Twoje mieszkanie, do których będziesz mógł wprowadzać drobne zmiany. Robiąc
wizualizacje równocześnie opracowuję listę zastosowanych materiałów i całego wyposażenia. Podaję również przykładowe ceny. Na tym etapie nie zliczam w spisie metraży i ilości materiałów.


Jeśli wybrałeś usługę projektową “projekt koncepcyjny” to na tym etapie nasza współpraca się kończy. 

ETAP 3 - PROJEKT WYKONAWCZY

7. DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Teraz kolej na wyrysowanie “instrukcji” do projektu. Rysunki techniczne są podstawą do wykonania projektu. Muszą być czytelne, by każda ekipa na budowie wiedziała co, jak i gdzie. Rysunki przesyłam w formacie PDF na Twoją skrzynkę mailową. 

Lista rysunków do projektu obejmuje:

 • rzut inwentaryzacji (opracowany w etapie 1)
 • układ funkcjonalny – wersja 3* poprawiona (po wizualizacjach)
 • rzuty ze zmianami budowlanymi – zmiany w układzie ścian działowych (jeśli konieczne); zabudowy z
  karton gipsu; sufity podwieszane
 • rzuty z instalacjami – wod-kan; elektryka; inne
 • rzuty z wykończeniem ścian – farby; tapety; inne
 • rzuty z wykończeniem podłóg – kafle; panele; inne
 • szczegółowe rysunki mebli realizowanych na zamówienie

Dodatkowo do projektu załączam w pełni opracowaną listę wyposażenia z obliczonym metrażem zastosowanych materiałów, ilością elementów wyposażenia oraz przykładowymi ich cenami.

Jeśli wybrałeś usługę projektową “projekt kompleksowy” to właśnie tyle znajduje się w ramach tej oferty.

Na tym kończy się etap 3 i cały proces projektowy. Na zakończenie wysyłam mailem wszystkie zebrane rysunki dokumentacji technicznej oraz wizualizacje. Dodatkowo na wskazany adres przesyłam dwie kopie wydrukowanej dokumentacji złożonej do formatu A4.


Chcesz dopytać o ofertę lub proces projektowy? Skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz